ניתוח גורמים

כיצד לבצע ניתוח גורמים?

  הירשם לקורס עכשיו!

על הקורס


יש לכם שאלון שמסתתרים בו מספר גורמים ואתם לא בטוחים כיצד לאתר אותם?

יש לכם המון מדדים ואתם מחפשים ניתוח פשוט שיוכל לאחד אותם?

הגעתם למקום הנכון!

אם אתם מתלבטים בשאלות אלו, אתם זקוקים לניתוח גורמים. ניתוח גורמים היא פרוצדורה סטטיסטית פשוטה, שתפקידה לקבץ את השאלות בשאלון או המדדים השונים שלכם למספר גורמים קטן. זו פרוצדורה הכרחית בתחילתו של כל מחקר, בעיקר לתואר שני ומעלה. רק אחרי שתשארו עם הגורמים המדויקים ביותר בקובץ הנתונים שלכם, תוכלו להמשיך הלאה לבדיקת ההשערות ולניתוחים הסטטיסטיים המורכבים יותר.

בקורס הזה, תלמדו צעד אחרי צעד:

 • מהו ניתוח גורמים הלכה למעשה?
 • כיצד לבצע ניתוח גורמים בקובץ הנתונים שלכם?
 • כיצד לדווח על ניתוח הגורמים בפרק השיטה שלכם?
 • מהן הבעיות הנפוצות בניתוח גורמים וכיצד מתגברים עליהן?
.

שנתחיל?


 

13 הרצאות

2 שעות 30 דקות

צעד אחר צעד
הקורס מחולק לסרטונים קצרים שכל אחד מהם מקיף רק נושא אחד ספציפי
למדו בקצב שלכם
האורך הממוצע של סרטון הוא 15 דקות, מספיק לצפות אפילו רק באחד ביום בשביל ללמוד משהו חדש
תמיכה מלאה
בכל רגע נתון ניתן לפנות אלינו על מנת לקבל עזרה ותמיכה בכל מה שקשור לתוכן הקורס או תפעול האתר

כשתסיימו את הקורס תדעו:

 • כיצד לחשב מהימנויות למשתני המחקר ולבנות אותם?
 • כיצד לבצע ניתוח גורמים עם התכנסות חופשית?
 • כיצד לבצע ניתוח גורמים עם התכנסות מאולצת?
 • כיצד לדווח על ניתוח הגורמים בפרק השיטה שלכם?

למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד לכל סטודנט לתואר שני ושלישי שיש לו שאלונים או מספר רב של מדדים, וזקוק לניתוח גורמים כדי לכנס את כלל המדדים למספר מצומצם של גורמים.

הקורס רלבנטי במיוחד לסטודנטים המבצעים את עבודת התיזה או הדוקטורט שלהם בתחומים הבאים: מדעי החברה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, מדיניות ציבורית, כלכלה, תקשורת, עבודה סוציאלית, מנהל עסקים, חינוך, סיעוד, מדעי החיים, ומדעי הבריאות. הקורס מקנה את הידע הבסיסי, ההכרחי והחשוב ביותר לעבודה עצמאית מול נתונים מא' ועד ת'.

הקורס חשוב מאוד גם לסטודנטים לתארים מתקדמים או לחוקרים ללא רקע בסטטיסטיקה ויסייע בצעדים הראשונים בשיפור יכולות המחקר והניתוח הסטטיסטי.

מי צריך את הקורס הזה?

 • סטודנטים לתואר שני הכותבים את עבודת התיזה שלהם
 • סטודנטים לתואר שלישי הכותבים את עבודת הדוקטורט שלהם
 • סטודנטים ללא רקע בסטטיסטיקה המתחילים תואר שני ונדרשים לידע בשיטות מחקר וסטטיסטיקה
 • מרצים וחוקרים עצמאיים
 • עוזרי מחקר

מה צריך כדי לקחת את הקורס?

כל מה שצריך זה מחשב בלבד שבו מותקנת תוכנת SPSS . התוכנה ניתנת באופן חופשי וחינמי ל-14 ימים בקישור הבא:

הורד SPSS כאן!

בנוסף, כמעט בכל מוסד אקדמי או מכון מחקר ניתן להשיג רישיון סטודנט לתוכנה שיש בו את כל הפונקציות הסטטיסטיות שאתם צריכים. בררו עם יחידת המחשוב במוסד שלכם.

לא דרוש כל ידע מוקדם על מנת לקחת את הקורס

גם אם אין לכם רקע בסטטיסטיקה, בניתוח נתונים או ב-SPSS, בקורס זה תלמדו צעד-אחר-צעד את כל מה שצריך כדי לנתח את הנתונים ולכתוב את עבודת המחקר שלכם. הקורס בנוי באופן ידידותי והדרגתי, והוא מקנה לכם את היכולות היישומיות לנתח את הנתונים לגמרי בכוחות עצמכם.

ניתן לרכוש את הקורס גם אם אין מחקר ספציפי שעליכם לערוך בקרוב, אך תוכלו דרך הקורס להתכונן לניתוח הנתונים ולהתנסות כדי לבוא הכי מוכנים שאפשר.

מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו?

 

לא מרוצה? קבל את כספך בחזרה

קבל 100% אחריות ללא אותיות קטנות! אנו משוכנעים שהקורס יסייע לך משמעותית וייתן לך ידע במהירות, בקלות ובצורה המדויקת ביותר שלא תמצא בשום מקום אחר. לכן, אנו מעניקים לך אפשרות להתחרט ולקבל את כל כספך בחזרה בתוך 7 ימים. אם בתום 7 ימים מרכישת הקורס החלטת שהקורס לא תרם לך, קבל את כל כספך בחזרה ללא שאלות!

מי אני?


ירון סלע
ירון סלע

ד"ר ירון סלע (PhD), פסיכולוג קליני מומחה, בעל דוקטורט במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ודוקטורט בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. עמית מחקר במרכז הבינתחומי בהרצליה.

מייסד "P-value הבית שלך למחקר וסטטיסטיקה" שהעניקה שירותי ייעוץ סטטיסטי לאלפי חוקרים באקדמיה ובתעשייה מאז שנת 2010. מתמחה בתכנון מחקר, בניית מודלים סטטיסטיים מורכבים, ניתוח נתונים וכתיבת דוחות מחקר. ירון מרצה מבוקש לסטטיסטיקה ולשיטות מחקר, ולימד באוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת אריאל והמכללה למנהל. ירון פרסם מאמרים בכתבי עת בינלאומיים מובילים, והרצה על מחקריו בכנסים בישראל ובחו"ל.


סילבוס הקורס


  1. היכרות עם תוכנת SPSS
זמין ב ימים
ימים לאחר שנרשמם
  3. מושגים חשובים בניתוח גורמים
זמין ב ימים
ימים לאחר שנרשמם
Total number of lectures: 18
Total video minutes: 149 Minutes

ההשקעה שלך

המחיר המקורי לקורס הינו: ₪360. רכוש עכשיו ב-₪190 בלבד.

איך תעדיף לשלם?בנוסף לקורס תקבלו גם את הבונוסים הבאים בחינם:

 • בונוס 1: חוברת דיגיטלית עם צילומי מסך לליווי מלא צעד-אחר-צעד לביצוע ניתוח הגורמים
 • בונוס 2: דוגמאות ותבניות פרקטיות לכתיבת ניתוח הגורמים בתיזה/בדוקטורט שלכם

שאלות נפוצות


מתי הקורס מתחיל ונגמר?
אתם מחליטים מתי להתחיל או לסיים את הקורס. הכל בזמן שנוח לכם.
לכמה זמן תהיה לי גישה לתכני הקורס?
גישה לקורס זה היא למשך שנה (12 חודשים) מההרשמה. בטווח זמן זה, תוכלו לחזור אליו ולעבור עליו שוב ושוב על מנת לרענן את זכרונכם.
מה קצב הלימוד בקורס?
אתם שולטים על הקצב! הקורס מועבר בדיוק בקצב הנכון, לא לאט מידי כדי שלא ישעמם ולא מהר מידי כדי שלא יהיה קשה להבין. בנוסף - ניתן לדלג על הרצאות בחופשיות וכמו כן לשנות את מהירו ניגון הסרטונים.
ניתן לצפות בקורס גם דרך המכשיר הנייד או הטאבלט?
בהחלט! בקורס ניתן לצפות מכל מכשיר, במחשב האישי, בטאבלט או במכשיר הנייד.
מה אם אני לא מרוצה מהקורס?
אם לא הייתם מרוצים מהקורס או שסתם גיליתם שזה לא בשבילכם, צרו איתנו קשר תוך 7 ימים מרכישתו ונזכה אתכם זיכוי כספי מלא ללא שאלות.
אני רוצה להצטרף לקורס! איך עושים את זה?
להצטרף לקורס זה פשוט ומהיר. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור ״הירשם לקורס עכשיו״. לאחר מכן תגיע לעמוד הסליקה המאובטח, שם תזין את הפרטים שלך ותאשר את התשלום. מיד, לאחר מכן, תקבל גישה מלאה לכל תכני הקורס עם אחריות מלאה!
האם אני חייב לצפות בכל הקורס?
ממש לא. זהו אחד הקורסים המקיפים ביותר באתר והוא כולל עשרות שעות של הדרכות אישיות בווידאו. הקורס מחולק לחלקים שונים, ובכל חלק תלמד משהו אחד (מבחן סטטיסטי מסוים). תוכל להסתכל עליו כאל "ארגז כלים" ולשוב אליו כל פעם שתצטרך ללמוד דבר מה נוסף. הארגז הזה יילך איתך לכל מקום (כי הרי הכל אונליין) ולכל החיים.
​האם הקורס הזה רלבנטי אלי גם אם רק התחלתי את התואר?
בוודאי. תכני הקורס נשארים איתכם לתמיד, כך שתוכלו לחזור לכך גם בעוד שנה, שנתיים או יותר. ​במובן מסויים, אפילו עדיף שתירשם דווקא בתחילת התואר כדי שתוכל להשתמש ​בתכני הקורס להתכונן לא רק לניתוח הנתונים עצמו, אלא גם לתכנון המחקר ולאיסוף הנתונים. זה רלבנטי גם אם התחלת תואר ראשון, ובטוח אם אתה סטודנט לתיזה, לפרויקט גמר או לדוקטורט.
ראיתי שבקורסים נעשה שימוש ב-SPSS. אני לא משתמש ב-SPSS אלא בתוכנה אחרת. הקורסים יעזרו לי במשהו?
זה נכון שהקורס משתמש בעיקר ב-SPSS כדי להדגים את המבחנים הסטטיסטיים, אבל (1) לכל יחידה בקורס יש הקדמה תיאורטית שמאוד רלבנטית אם הרקע שלך בסטטיסטיקה הוא חלש. (2) כמעט כל התוכנות הסטטיסטיות משתמשות במבנה דומה מאוד בפלטים שלהם, לכן אם תדע לקרוא פלט של מבחן T, לדוגמא, ב-SPSS, רוב הסיכויים שתדע לקרוא את הפלט גם בתוכנות אחרות. (3) חלק גדול מכל קורס מוקדש לפרשנות הפלטים ולדיווח בכתיבה במחקר. החלק הזה סופר-רלבנטי לא משנה באיזו תוכנה אתה עובד.
אני עושה תואר בחו"ל, והקורסים בעברית...
סטטיסטיקה היא סטטיסטיקה, וזה לא משנה אם אתה עושה את התואר בישראל או בחו"ל. ​בהחלט תוכל להשתמש בידע לא משנה באיזה שפה אתה עושה את התואר שלך ​ובאיזה מוסד לימוד בעולם.
יש לי שאלה שלא מופיעה כאן? מה לעשות?
ניתן בכל זמן לשלוח לנו אימייל, בכל עניין, ונעשה הכל לענות בהקדם האפשרי. [email protected]